pondělí 5. srpna 2019

Letní QRP VKV závod

Po návratu z Korčule jsem mnohé "krámy" ani nemusel uklízet a  v sobotu jsem je znovu naložil do auta (např. napájecí soustavu) a hurá do přírody, kde to naše sluníčko není naštěstí tak agresivní.

Kóta byla víceméně jasná - Holý vrch nad Brumovem. Dal jsem vědět správci singulární společnosti Brumov-Bylnice. Ten neměl nic proti a ještě mi popřál hodně úspěchů. Díky!
Řízení s CHKO Beskydy ohledně kóty Pulčíny stále běží. Vzhledem k tomu, jak dlouho to trvá, budu muset ohledně povolení na příští rok požádat už v září. A kdoví, jestli to bude vůbec stačit.
Neodpustím si poznámku. Jeví se mně tu paralela s odstraněním graffiti na Karlově mostě. Památkáři tak dlouho přemýšleli a nejspíš by přemýšleli ještě teď, tvářili by se při tom strašně důležitě, až by se ty čmáranice nedaly odstranit.  A tak přijde někdo se zdravým selským rozumem a prostě to wapkou umyje. Může se stát, že to nebyl nejšetrnější způsob, to nikdo neví, ani ti  památkáři. Ale je to vyřešené. Stejně tak bych od ochranářů očekával pružnější přístup. A pokud mně to nechtějí povolit, ať to rovnou řeknou a bude jasno.
V sobotu po ránu jsme oslovil mailem Robina, mladého nadšence radioamatéřiny, který se chystá na zkoušky na ČTÚ, zda by nechtěl jet se mnou. Po vyjasnění všeho potřebného jsme se dohodli.
V neděli ráno budíček před šestou, rychlá snídaně a v 6.45 vyzvedávám Robina v Horní Lidči. Krátká zastávka na proviant ve Valašských Kloboukách a už se šplháme na Holý vrch. Vzhledem k sobotní bouřce jsem měl  trochu obavy ze dvou míst, která bývají po deštích hůř sjízdná.  Obavy se ukázaly jako plané a tak jsme kolem osmé dorazili na vrchol. Proti zvyklostem nebylo posečeno, ale to nás nijak neohrozilo.Dali jsme se do stavby. Po dlouhé době  jsem přeměřil anténu, protože jsem měl čím.  Dosud jsem měl k dispozici nepříliš spolehlivý měřák Sark100/MR100, který stejně  VKV neměří. V rámci příprav na Korčulu jsem dal dohromady analyzátor podle EU1KY. Ke svému zděšení ukazoval měřák PSV 1:2.V podstatě tutéž hodnotu ukazoval zapújčený Robinův analyzátor.  Na kótě se nedalo nic moc dělat. Je ale zřejmé, že je čas na něco lepšího, nemluvě o tom, že materiál na nové antény a stožár je dávno nakoupený.
Před devátou jsme byli ready. Robina jsem nechal jet fonický provoz, který nijak v oblibě nemám. Zapisoval jsem mu však  spojení, protože dosud byl zvyklý na zápis do PC a tak mu můj způsob zápisu "papír-tužka"   připadal opravdu "archaický". 
Dvakrát jsme se vystřídali a tak jsem si mohl dopřát trochu toho  telegrafu. Moc mě potěšilo spojení s Armanem E77P, který se nám s jeho rodinou před dvěma léty při naší návštěvě Bosny moc věnoval. Bylo to tehdy opravdu velmi zajímavé, jsem mu za to vděčen!   
Závodili jsme až do poslední minuty. Po další půlhodině jsme byli sbalení a vyrazili k domovu vstříc zpožděnému nedělnímu obědu.
A jak to dopadlo?  Předběžně 67 QSO za necelých 14000 bodů.

Aktualizováno  7.8.2019:  Tak jsem dostal Rozhodnutí ohledně žádosti o kótu Pulčiny od CHKO Beskydy. Díky za to! Je zamítavé, protože bych pošlapal vemeník dvoulistý, vstavač mužský, vstavač bledý, prstnatec májový a plašil bych chřástala polního. -  takové já su hovado!

1 komentář:

 1. Díky za super závod snad zase někdy příště.
  Pokud se té antény a stožáru budete chtít zbavovat rozhodně je nevyhazujte někomu by se mohli ještě hodit :) .
  Škoda že Pulčiny byly zamítnuty :( tady v okolí moc kót proběhaných na VKV nemám (spíš žádné) takže poradit nedokážu.
  Leda jít dělat pořádek na Portáš nebo zaskakovat za KoJoTy :D


  Díky.
  Robin - zatím bez značky :)

  OdpovědětSmazat